«Відкриття народжуються там, де закінчуються знання вчителя й починається нове знання учня» К. Федін

субота, 30 листопада 2013 р.

Виховний проект "Вплив дитячої субкультури на моральне виховання молодших школярів"

МЕТА  ВИХОВНОГО ПРОЕКТУ – на основі теоретичного аналізу та експериментального дослідження науково обґрунтувати, практично апробувати модель виховання моральних почуттів молодших школярів засобами авторських казок та казок народів світу. 
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити такі задачі дослідження:
1. Визначити роль моральних почуттів у структурі моральної свідомості особистості.
2. Здійснити аналіз казок  як літературного жанру та охарактеризувати його як засіб морального виховання дітей.

пʼятниця, 29 листопада 2013 р.

Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів на уроках української мови та літературного читання

Розвиток творчих здібностей учнів початкових класів на уроках української мови та літературного читання

«Може, маленька дитина повторює те, що було вже зроблено, створено іншими людьми, але якщо це діяння – плід її власних зусиль, - вона творець; її розумова діяльність – творчість.»
В. О. Сухомлинський

         Сьогодні в умовах величезних змін у соціальному, економічному та політичному житті України постала проблема радикальної перебудови у сфері освіти та виховання, мета якої – формувати конкурентно здібну, творчу особистість, яка спроможна до самовизначення, до самореалізації та самовдосконалення.
         Проголосивши людину найвищою цінністю, наша держава стала на шлях втілення гуманістичних ідей у педагогічну теорію і практику. Тому навчання у сучасній школі має забезпечувати оптимальні передумови для самореалізації особистості школяра, розкриття усіх закладених у ній природних задатків, її здатності до свободи, відповідальності й творчості. Розвиток творчих здібностей має бути невід’ємною умовою змісту усіх навчальних предметів початкової школи, органічно доповнювати навчальний процес, щоб забезпечити єдність знань, умінь і навичок учнів та їхніх творчих можливостей.

четвер, 28 листопада 2013 р.

Урок 4 Тема уроку. Усний переказ тексту за запитаннями. Складання тексту за початком і кінцівкою на основі ілюстрації.

Тема уроку. Усний переказ тексту за запитаннями. Складання тексту за початком і кінцівкою на основі ілюстрації.
Мета уроку.      
Закріпити знання учнів про будову тексту, його складові частини; вчити спостерігати за роллю абзаців у текстах; переказувати діалогічний текст в особах; складати тексти за початком та кінцівкою; розвивати мовлення; виховувати працьовитість, бажання допомагати старшим.
Обладнання: підручник М.С. Вашуленка, С.Г.Дубовик  “Українська мова”,     
ілюстрації, картки.

понеділок, 25 листопада 2013 р.

Урок 3 Тема: Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка.

Тема: Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка.
Мета: Дати учням уявлення про будову тексту, його складові частини. Удосконалювати навички добору заголовків до текстів. Розвивати мовлення учнів. Виховувати бережне ставлення до природи.
Обладнання:
підручник М.С. Вашуленко, С.Г.Дубовик  “Українська мова”, таблиця із записами групи речень та тексту, роздаткові картки.

Урок 2. Тема уроку. Заголовок, його відповідність змісту тексту. Добір заголовків до текстів.

Тема уроку. Заголовок, його відповідність змісту тексту. Добір заголовків до текстів.
Мета уроку.      
Вчити школярів добирати заголовки до текстів, встановлювати їхню відповідність змісту того чи іншого тексту; розвивати усне мовлення, творче мислення, вміння будувати зв’язні висловлювання.
Обладнання:
підручник М.С. Вашуленко, С.Г.Дубовик  “Українська мова”, роздаткові картки.

субота, 23 листопада 2013 р.

Урок 1

Урок 1 Тема уроку. Поняття про текст. Розрізнення групи окремих речень і тексту.
Мета уроку.      
Дати уявлення про текст та засоби зв’язку між реченнями в тексті; вчити розрізняти групи окремих речень і текст; формувати поняття “заголовок тексту”; розвивати усне мовлення учнів, вміння зв’язно висловлюватись.

Обладнання:      підручник М.С. Вашуленка, С.Г.Дубовик  “Українська мова”, таблиця із записами групи речень та тексту, роздаткові картки.

Майстер - клас для вчителів початкових класів

I Організаційний етап.
- Коли ви заходили до класу, то кожен з вас обрав кульку певного кольору. Психологи доводять, що червоний колір означає оптимізм, гарний настрій; жовтий –пізнання  істини; синій - душевний підйом. З таким настроєм ви сьогодні прийшли у гості до нас.
Але кульки нам допоможуть об'єднатися у групи для подальшої роботи, (об'єднання у групи)
II Презентація досвіду роботи
- Тема нашого майстер - класу «Формування комунікативної компетентності  шляхом  використання  інноваційних  методів і прийомів навчання». Ще Леві казав:
...Я повинен пізнати світ і себе, я потребую життєвих експериментів. Я хочу приміряти до себе і ту роль ,і цю, хочу зазнати неймовірного, хочу перевірити відоме.    Мені потрібні труднощі й помилки.